2014 Spring “1898 Premier Academy” Player Pool

2014 Spring “1898 Premier Academy” Player Pool

Below is the Player Pool for each age group/gender, along with the Game Day Head and Assistant Coach.  There will be set number of teams for each game weekend that will maximize playing time and development.   With the new fluid format for selecting game day rosters, the coaches for each pool will determine and make known to the families of their pool which game time(s) that their child will be in for the upcoming weekend by Monday of each week that has games. 

U10 Boys Pool

Head Coach – Brian Taucher

Assistant Coach – Tim Wolf

Game Day # of Teams - 3

Bhuta

Noah

Bootay

Robert

Bottonari

Bear

Burgos

Michael

Byrne

Liam

Caputo

Justin

Cedar

Ben

Chico

Joshua

Colombari

Alec

D'Alesandro

Zachary

Dechicchis

Stone

Descalzi

Cole

Duggirala

Aneesh

Engel

Connor

Goeckeler

Toby

Greggs

Dylan

Hogue

Ethan

Jones

Rodney

Khani

Cyrus

Knight

Braden (Brady)

Le

Mason

Ludwig

Sheadon

Lukehart

Aj

Mandler

Owen

Marmol

Austin

Martik

Aidan

Massucci

Andrew

Ngugi

Michael

Payne

Ayden

Rosborough

Tyler

Scouvart

Jack

Sharma

Nitish

Stetson

Michael

Thompson

Bryce

Tornari

Joseph

Tune

Wyatt

Yetter

Aarik

U9 Boys Pool

Head Coach – Nat Baako

Assistant Coach – Matt Wagner

Game Day # of Teams – 2

Antoniades

Anthony

Barry

Nevan

Beisheim

Jacob

Bekavac

Andre

Berthold

W.

Bockman

Seth

Cherry

Nicholas

Climes

Christopher

Friday

Baden

Gerchow

Braden

Goldberg

David

Golembiewski

Sean

Harsch

Tyler

Hoye

Connor

Nicholson

Tyler

Obrien

Owen

Ross

Luke

Ruffcorn

Thomas

Sawyer

Ethan

Skibinski

Joseph

Tanner

Philip

Ternullo

Cole

Thomas

Ben

U10 Girls Pool

Head Coach – Shelly Saba

Assistant Coach – Stephanie Austin

Game Day # of Teams – 3

Bogdon

Grace

Brown

Regan

Clark

Kate

Collins

Brooke

Dapra

Isabella

Dellarose

Tessa

Densmore

Micayla

Dziubek

Ava

Evers

MacKenzie

Fleissner

Jacqueline

Gilbert

Natalie

Hardy

Hannah

Kovalan

Ellie

Lacek

Daniella

Lopus

Anna

Lopus

Riley

Lund

Lilly

Mamula

Rachel

Marvin

Jillian

Meseck

Grace

Minney

Mackenzie

Murdoch

Reagan

Opferman

Brooke

Powell

Sarah

Prunzik

Alex

Rankin

Eva

Rutkowski

Rachel

Saba

Sydney

Trax

Macy

Twaddle

Lexi

U9 Girls Pool

Head Coach – John Larson

Assistant Coach – Neil Kohlmyer

Game Day # of Teams - 2

Evans

Matigan

Evers

DELANEY

Fatigati

Kristina

Flaherty

Deirdre

Girod

Laura

Girod

Lillian

Grant

Carly

Howard

Kayla

Jones

Sydnei

King

Erica

Kuisis

Paige

Larson

Gabrielle

Liguori

Kara

Ngugi

Abinjah

Peer

Melia

Prunzik

Samantha

Quigley

Reagan

Saba

Avery

Shaffer

Bethallen

Snyder

Anna

Welling

Baylee

Wineland

Corinna

 

 

 

 

 

 


© 2017 Demosphere International, Inc. All rights reserved.